Названо міста світу, в яких проживання обходиться найдорожче

Здешевшання послуг в країнах, що розвиваються, аналітики пояснюють падінням їх валют до курсу долара

фото pixabay.com

На тлі пандемії COVID-19 Гонконг зберіг статус лідера рейтингу найдорожчих для життя великих міст. Про це свідчать дані доповіді Worldwide Cost of Living 2020, підготовленої аналітиками Economist Intelligence Unit (EIU), пише РБК.

При розрахунку рейтингу експерти EIU враховують ціни на 138 різних товарів і послуг – від продуктів та одягу до вартості оренди житла і навчання дітей в приватних школах. За еталон береться Нью-Йорк, вартість життя в цьому місті приймається за 100 балів, іншим містам присвоюється більша чи менша кількість балів залежно від того, дорожче обходиться в них життя чи дешевше.

У 2020 році Нью-Йорк опустився в рейтингу EIU на три позиції і розділив сьоме місце з Женевою (яка піднялася порівняно з березневої версією рейтингу на три позиції) і Осакою.

У лідерах рейтингу залишився Гонконг, вартість життя в якому оцінюється в 103 бали. Але в цьому році він розділив перше місце з Цюріхом і Парижем, який піднявся порівняно з минулим роком. У топ-10 також увійшли:

Москва в оновленому рейтингу EIU виявилася на 106-му місці, опустившись відразу на 20 позицій. Вартість життя в російській столиці експерти оцінюють приблизно в половину нью-йоркської. Падіння вартості життя в Росії та інших країнах, що розвиваються, аналітики EIU пояснюють зниженням курсів валют цих країн до долара США.

У десятку міст, які опустилися в рейтингу найсильніше, також увійшли:

Валюти Бразилії, Туреччини, України та інших країн, представники яких увійшли до цієї десятки, з початку 2020 року також сильно подешевшали.

У той же час підвищення курсу євро і інших валют до долара США привело до того, що вартість життя в великих містах Євросоюзу і деяких інших міст за його межами в перерахунку на долари помітно зросла. Наприклад, середня ціна кілограма хліба в Парижі за останній рік збільшилася, за даними EIU, з $5,2 до $6,1, а в Цюріху – з $4,69 до $5,03.

На споживчих цінах в деяких містах позначилися і інші фактори. Так, в Тегерані ціни на товари і послуги різко зросли через введені США проти Ірану санкції.

На цінах в інших країнах, наприклад в Індії або Саудівської Аравії, познчилося підвищення податку на додану вартість та інших зборів. В умовах локдаунів різко зросли також ціни на побутову електроніку, в тому числі персональні комп'ютери, а ціни на одяг в середньому впали.

У топ-10 міст, які найсильніше піднялися в рейтингу найдорожчих в світі, увійшли:

Нагадаємо, у березні рейтинг найдорожчих для проживання міст світу очолили азіатські країни.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS