Влада США готується звинуватити Facebook в «антиконкурентній» купівлі Instagram і WhatsApp

Позови можуть бути подані на початку грудня цього року

фото pixabay.com

У США федеральна влада і влада штатів готуються пред'явити Facebook антимонопольні звинувачення і оскаржити угоди з купівлі Instagram і WhatsApp. Про це повідомляє The Washington Post з посиланням на три джерела, знайомих з цим питанням, пише vc.ru.

Генеральні прокурори штатів почали своє розслідування в 2019 році і планують подати позови на початку грудня 2020 року, кажуть співрозмовники видання. Підписати позови планують близько 40 штатів, розповіли вони.

Крім того, розслідування Федеральної торгової комісії США також знаходиться на фінальній стадії. Регулятор намагається координувати свої дії з лідерами штатів. При цьому регулятор і штати можуть подати два антимонопольних позови в двох різних місцях, пише видання.

На думку американської влади, покупка створила антиконкурентну обстановку на ринку соцмереж. Слідчі вивчили, як Instagram і WhatsApp змінилися після того, як Facebook купила їх, чи погіршилася якість послуг і рівень конфіденційності.

Зокрема, Facebook обіцяла зберегти незалежність WhatsApp після придбання в 2014 році і надійний захист конфіденційності. Такі обіцянки соцмережа дала регуляторам, які мали схвалити операцію, нагадує видання.

Але через кілька років Facebook спробувала інтегрувати дані своїх користувачів з іншими своїми сервісами, пише The Washington Post. Компанія управляє «величезною кількістю користувацьких даних» і може регулювати, коли і як сторонні розробники додатків і інші компанії можуть отримати доступ до цієї інформації. Це дозволяє соцмережі пригнічувати конкурентів, кажуть джерела газети.

При цьому позови поки що не затверджені, і влада ще може змінити обвинувачення, відзначили співрозмовники The Washington Post.

У липні 2020 року на допиті в Конгресі США глава Facebook Марк Цукерберг підкреслював, що придбання  Instagram і WhatsApp не загрожувало конкуренції, а підвищило якість соцмереж. Він також зазначив, що поява нових швидкозростаючих соцмереж, включаючи TikTok, свідчить про здорову конкуренцію на ринку.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS