Промисловий спад через коронавірусні обмеження по всьому світу призведе до зменшення вмісту парникових газів в атмосфері, повідомила Всесвітня метеорологічна організація ООН (ВМО), передає Коммерсант з посиланням на прес-реліз організації.
«Двоокис вуглецю залишається в атмосфері століттями, а в океані ще довше. Останній раз на Землі спостерігалася приблизно така ж концентрація CO2 3-5 млн років тому, коли температура була на 2-3° C більшою, а рівень моря був на 10-20 метрів вищим, ніж зараз. Але там не було 7,7 млрд жителів», – сказав генеральний секретар ВМО Петтері Таалас.
На його думку, пандемія не вирішила проблему зміни клімату.
Для скорочення викидів до нуля, вважає Петтері Таалас, потрібна повна трансформація промисловості, енергетики і транспорту.
В середині жовтня група вчених із Китаю, Франції, Японії та США опублікувала дослідження, в якому зазначалося, що в першому півріччі 2020 року викиди вуглекислого газу знизилися на 8,8% завдяки локдаунам в різних країнах.
Про країни, які інтенсивно розвивають альтернатину енергетику – в матеріалі Mind «Курс на сонце: як пандемія COVID-19 стимулює сонячну енергетику в світі».