Державна казначейська служба в ручному режимі відклала фінансування видатків держбюджету, неоплачені фінансові зобов'язання перевищили 9 млрд грн. Про це повідомив експерший заступник міністра економіки та керівник з політичних питань Київської школи економіки Павло Кухта.
«Люди з системи кажуть, що з 9 листопада казна працює в режимі картотеки – до ночі зводять надходження, на ранок формують пул видатків, які буде профінансовано, все інше відкладають», – зазначає він.
За даними Кухти, непрофінансовані видатки державного бюджету України за минулий тиждень збільшилися на 2 млрд грн – до 9,4 млрд грн.
«Згідно з оперативним даним Казначейства, наявні неоплачені фінансові зобов'язання станом на сьогодні становлять 9,4 млрд, з них 3 млрд по захищених видатках. Це максимум з початку року +2 млрд до показників попереднього тижня», – пише він.
До захищених видатків бюджету належать
До незахищених статей належать всі види капітальних видатків – ремонт, реконструкція, реставрація, будівництво тощо.
10 листопада повідомлялося, що капітальні видатки за три квартали 2020 року становлять 45,9 мільярда гривень, натомість річний план – 112,5 мільярда. Тобто для виконання плану капітальних видатків у 4 кварталі 2020 року потрібно профінансувати ще додаткові 66,6 мільярда гривень.
За січень-жовтень 2020 року захищені видатки було профінансовано на 6% менше за план. Недовиконання по захищених видатках склало 34,5 млрд грн.