Фінансовий конгломерат Bank of America, останнім з американських банків, заявив, що не фінансуватиме проєкти буріння нафтових і газових свердловин в Арктиці. Як повідомляє Bloomberg, банк зіткнувся з протидією з боку екологів.
Захисники навколишнього середовища розкритикували Bank of America за його позицію. Раніше в цьому місяці екологічна організація Sierra Club виділив кредитора як «єдиний великий банк США, який не виключає фінансування руйнування арктичного притулку» після того, як його п'ять найбільших конкурентів оновили свою політику в цьому році. Раніше цього року про аналогічну політику оголосили Goldman Sachs, Morgan Stanley, Chase, Wells Fargo і Citi.
Bank of America заявив, що прагне позиціювати себе як лідера в області екологічних, соціальних та управлінських питань у фінансовій індустрії шляхом андерайтингу зелених облігацій, скорочення викидів вуглецю і підтримки глобальних кліматичних ініціатив. Його мета – досягти нульових викидів до 2050 року.
Бен Кушинг, старший представник кампанії Sierra Club, сказав, що політика банків ставить під сумнів майбутні проєкти в Арктиці.
«Тепер, коли всі великі американські банки недвозначно заявили, що вони не будуть фінансувати цю руйнівну діяльність, має бути ясніше, ніж будь-коли, що будь-яка нафтова компанія, яка розглядає можливість участі в необачному продажу адміністрацією Трампа прав на буріння, повинна триматися якомога далі», – сказав він в заяві.
Заява Bank of America була зроблена через кілька днів після того, як адміністрація Трампа почала продаж прав на буріння нафтових свердловин в Арктичному національному заповіднику дикої природи в американському штаті Аляска.