Модуль китайської станції успішно стартував з Місяця, набравши зразків грунту

Китай стане третьою країною в світі, яка побувала на Місяці

фото pixabay.com

Модуль китайської автоматичної станції «Chang'e-5» із зразками місячного грунту увечері в четвер злетів з поверхні Місяця, повідомило Національне космічне управління Китаю (CNSA), передає Інтерфакс.

У разі успіху місії Китай стане третьою країною в світі після США та Росії, яка зуміла доставити місячний грунт на Землю, і першою реалізувала такий проект з 1976 року.

Тим часом орбітальний модуль станції знаходиться в готовності до стикування зі злітним апаратом, який передасть йому капсулу з грунтом.

Як повідомляло китайське космічне агентство, у вівторок посадковий модуль зі злітним апаратом зробив успішне м'яке «примісячення». Посадка відбулася в районі піку Рюмкер в Океані Бур в західній частині видимої сторони Місяця.

У середу апарат, успішно пробуривши грунт Місяця, витягнув зразки геологічної породи з глибини двох метрів, а потім за допомогою руки-маніпулятора зібрав зразки ґрунту з поверхні природного супутника Землі. В рамках місії модуль мав зібрати близько 2 кг геологічної породи.

Зонд «Chang'e-5 був запущений ракетою-носієм 23 листопада.

Посадка апарату, що повертається на Землю, планується 16 грудня на півночі Китаю в автономному районі Внутрішня Монголія.

Більше про цю місію ми писали в матеріалі «Китай вперше з 1970-х років спробує доставити камені з Місяця».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS