«Донбасенерго» планує продовжити строк роботи Слов’янської ТЕС на 40 років

Проєкт реконструкції забезпечить покриття наявного в регіоні дефіциту потужності

фото: uprom.info

«Донбасенерго» планує продовжити строк роботи Слов’янської ТЕС на 40 років. Проєкт реконструкції енергоблоку № 6 Слов’янської ТЕС забезпечить збільшення встановленої потужності Слов’янської ТЕС на 660 МВт і покриття наявного в регіоні дефіциту потужності. Про це повідомляється на сайті «Донбасенерго».

Проєкт включено до переліку пріоритетних інвестиційних проєктів Кабінету Міністрів України на 2020−2023 роки.
«Новий енергоблок генеруватиме «чисту» електроенергію відповідно до всіх європейських екологічних стандартів. Фактично, строк роботи СловТЕС, яка минулого року відсвяткувала 65-річчя, буде продовжено на 40 років», – повідомив директор із матеріально-технічного забезпечення й конкурсних торгів та виконувач обов’язків директора з інвестиційних проєктів та перспективного розвитку «Донбасенерго» Олександр Мірошніченко.

Нові енергоблоки станції – № 6Б і № 6А потужністю 330 МВт кожен – будуть маневрувати в діапазоні 30-100 % від номінальної потужності (40-100 % без підсвічування).

Як зазначив топменеджер «Донбасенерго», зараз в Україні енергоблоки після реконструкції маневрують у діапазонах 60-100 % від номінальної потужності. Ті ж вітчизняні енергоблоки, які не були реконструйовані, маневрують у діапазоні 70-100 %.

Під час будівництва 6-го енергоблоку «Донбасенерго» планує реалізувати технологію циркулюючого киплячого шару, яка дасть можливість спалювати близького 2 млн т низькосортного й низькокалорійного вугілля марки «Г».

Крім цього зазначається, що новий енергоблок Слов’янської ТЕС відповідатиме директиві Європейського парламенту 2010/75/EU щодо промислових викидів.

«Так, викиди золи на новому енергоблоці № 6 СловТЕС не перевищуватимуть 10 мг/Нм3. Таким чином, можна констатувати, що ми досягнемо зменшення концентрації викидів золи у 130-150 разів.

Викиди діоксиду сірки (SO2) на новому блоці не перевищуватимуть 200 мг/Нм3 (на діючих блоках в Україні зараз – 4000-5000 мг/Нм3). Викиди оксиду азоту (NOx), згідно з директивою Європейського парламенту, будуть у межах норми – 150 мг/Нм3 (на діючих блоках в Україні зараз становлять 1000-1500 мг/Нм3)», – наголосив Мірошніченко.

Крім того, новий енергоблок СловТЕС, завдяки своїм унікальним технологіям, дасть змогу знизити обсяги використаного палива. Питомі витрати умовного палива на відпущену одним енергоблоком електроенергію становитимуть 292 грами умовного палива на 1 кВт/год. На даний час умовні показники використаного палива коливаються в діапазоні 300-400 грамів.

Таким чином, на Слов’янській ТЕС буде досягнуто зменшення вуглецевого навантаження шляхом зменшення використання викопного палива.

Нагадаємо: уряд затвердив перелік пріоритетних для держави енергетичних інвестпроєктів.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS