Австралія завершує роботу над планами змусити Facebook і Google платити своїм ЗМІ за новинний контент. Як повідомляє Reuters, це перший у світі подібний крок, спрямований на захист незалежної журналістики, проти якого рішуче виступають інтернет-гіганти.
Глава Казначейства Джош Фрейденберг сказав, що законопроєкти, які будуть внесені в парламент на цьому тижні, вимагають від великих технологічних компаній переговорів з місцевими видавцями про те, скільки їм доведеться платити за контент, який з'являється на їх платформах. Якщо сторони домовитись не зможуть, рішення прийматиме призначений урядом арбітр.
«Це величезна реформа, перша у світі, і світ спостерігає за тим, що станеться тут, в Австралії», – сказав Фрейденберг . – Наше законодавство допоможе переконатися, що правила цифрового світу відображають правила фізичного світу ... і, в кінцевому підсумку, зберегти медіаландшафт».
Після трирічного розгляду та консультацій закон переріс в публічний скандал в серпні, коли американські компанії попередили, що можуть припинити пропонувати свої послуги в Австралії.
Керуючий директор Facebook Australia Уїлл Істон заявив, що компанія розгляне закон і «візьме участь в майбутньому парламентському процесі, щоб створити робочу основу для підтримки австралійської новинної екосистеми».
Представник Google відмовився від коментарів, оскільки компанія ще не ознайомилася з остаточною версією законопроєкту.
Нагадаємо: влітку цього року Google заявила, що почне платити окремим засоби масової інформації, які будуть представлені в новинній службі, що буде випущена цього року. В компанії зазначили, що платитиме за «високоякісний контент». Однак Google не розкрила фінансові умови або коли нова служба буде запущена.