Китай значно скоротив інвестиції в закордонні інфраструктурні проєкти

Це може свідчити про втрату інтересу до проєкту «Один пояс – один шлях»

фото pixabay.com

Китайська влада помітно скоротила програми кредитування проєктів за кордоном, що може свідчити про згортання амбітного проєкту «Один пояс – один шлях». Про це свідчать дані, зібрані дослідниками Бостонського університету, передає Коммерсант.

Дані показують, що кредитування таких проєктів двома провідними банками – Китайським банком розвитку та Експортно-імпортним банком Китаю – скоротилося з пікового показника в $75 млрд в 2016 році, коли обсяги фінансування перевищували показники Світового банку, до $4 млрд у минулому році.

Всього за період з 2008 по 2019 рік обсяги фінансування склали $462 млрд, що лише на $5 млрд менше того, що було виділено країнам з низьким і середнім доходом Світовим банком.

Понад 60% фінансування отримували десять учасників програми: Венесуела (найбільший одержувач кредитів), Пакистан, Росія та Ангола.

Програма «Один пояс – один шлях», як кажуть дослідники з Бостонського університету, зазнає зростаючої критики через відсутність прозорості і глибоких досліджень соціального та екологічного впливу фінансування проєктів. Останнім часом до цього додалися і проблеми, викликані економічною війною між Китаєм і США.

Коментуючи скорочення кредитування, Ю Цзі, старший науковий співробітник Королівського інституту міжнародних відносин (відомого як Чатем-Хаус), прокоментувала для Financial Times:

«В минулому йшлося про використання фінансових ресурсів для поширення політичного впливу Китаю. Зараз мова йтиме більше про комерційну вигоду».

За її словами, політика «Один пояс – один шлях» може завдати «величезної... репутаційної шкоди» Китаю: «Величезний масштаб проєкту викликав стурбованість у всьому світі, а уряд так і не зміг представити якийсь прозорий план і пояснити свою кредитну дипломатію».

Більше про особливості торгівлі з Китаєм – у матеріалі Mind «Китайський ринок: як правильно зайти і стати бажаним гостем».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS