Продовження реформ, зокрема у сфері ведення бізнесу, є однією з ключових цілей уряду, заявив прем'єр-міністр Денис Шмигаль під час онлайн-бесіди з провідними підприємцями на тему «Україна і світ 2021».
«Зараз у рейтингу Doing Business ми коливаємося в районі 60-го місця (у 2020 році Україна посіла 64 місце зі 190 країн – Mind). Є три параметри, які тримають нас унизу. Це підключення до електромереж, законодавство про банкрутство та доступність до фінансових ресурсів», – цитує прем'єр-міністра Урядовий портал.
Глава уряду зазначив, що це ті ризики, які внутрішні й зовнішні інвестори сприймають як обмеження для розвитку бізнесу.
Як зазначив Шмигаль, уряд ставить за мету досягти топ-50 в Індексі глобальної конкурентоспроможності і топ-30 у рейтингу Doing Business.
За його словами, вже прийнятий Кодекс України з процедур банкрутства. Подальша робота в законодавчій сфері та з підзаконними актами в цій сфері дозволить Україні піднятися в рейтингу Doing Business.
«Потрібні також законодавчі зміни стосовно підключення до електромереж. Ми зробили вже перші кроки. В Україні запроваджений так званий RAB-тариф. Це частина тарифу, яка відшкодовується власникам електромереж і спрямовується ними, власне, на реінвестиції в розвиток мереж і головне на здешевлення підключень», – наголосив Шмигаль.
Прем'єр-міністр додав, що важливо також нормативне регулювання процедури підключення до електромереж: «Ми також цим займаємося. Це один із пріоритетів для бізнесу та інвесторів».
Doing Business – рейтинг, який дає можливість оцінити легкість ведення бізнесу за десятьма основними показниками та дозволяє порівнювати країни між собою.
У ході створення рейтингу до уваги беруться не лише нормативно-правові акти, ухвалені країною протягом року. Важливе місце посідають ще й висновки підприємців про реальну дію законодавчих змін.
Це своєрідний «декалог» міжнародного інвестора, маркери базових умов безпеки для інвестицій та захисту інтересів бізнесу. Рейтинг впливає на рішення бізнесменів щодо доцільності інвестицій у країну.
Результати країн-сусідів у 2020 році: Литва перебуває на 11 місці, Естонія – на 18-му, Латвія – на 19-му, Казахстан – на 25-му, РФ – на 28-му, Молдова – на 48-му, Білорусь – на 49-му.
Нагадаємо, пріоритетним напрямком Кабмін визначив 30 місце в рейтингу до 2030 року.