Відразу 38 штатів подали в четвер спільний антимонопольний позов проти компанії Google, звинувативши технологічного гіганта в розширенні своєї монополії на ринку пошукових сайтів за рахунок «розумних» аудіоколонок, телевізорів і автомобілів. Це третій за рахунком великий позов проти компанії, поданий за останні місяці, передає Голос Америки.
Як вказано в повідомленні Генеральної прокуратури Колорадо, штати хочуть приєднатися до федерального позову проти Google, який був поданий Міністерством юстиції в жовтні.
У позові стверджується про домовленості Google з виробниками телефонів, в тому числі з компаніями Apple і Samsung, щоб зробити Google пошуковою системою за умовчанням.
У Мін'юсті також вважають, що Google використовує свою операційну систему Android для того, щоб змусити виробників пристроїв попередньо завантажувати пошукові програми та інші продукти, вироблені компанією.
16 грудня ще одна група штатів на чолі з Техасом подала інший позов проти Google. Позивачі стверджують, що Google завдає шкоди конкурентам, здійснюючи «дії, що вводять в оману», з використанням програми для розміщення контекстної реклами Google Ads.
В останньому випадку, як стверджують штати, Google намагається використовувати обмежувальні угоди для домінування на ринку контекстної реклами, використовуючи для цього вироблені компанією «розумні» пристрої – наприклад, аудіоколонки і голосові помічники.
За даними CNET, на Google припадає близько 90% пошукового трафіку в США, що дозволяє компанії генерувати річний прибуток від продажів майже на $160 млрд.
Компанію давно звинувачують в тому, що вона не дозволяє конкурентам просувати їх власні продукти, користуючись своїм становищем монополіста на ринку. У новому позові стверджується, що Google робить те ж саме з новими пристроями, виробленими її конкурентами, включаючи голосові помічники.
«Google перешкоджає тому, щоб конкуренти на ринку голосових помічників могли зв'язатися зі споживачами через автомобілі, які стануть важливим способом виходу в Інтернет в найближчому майбутньому», – заявив генпрокурор Айови Том Міллер.
Нагадаємо, одразу десять штатів США звинуватили Google в змові з Facebook і в розділенні ними ринку інтернет-реклами.