Влада США готова надати Україні фінансову допомогу, щоб покрити різницю у ціні на обладнання 5G між китайською компанією Huawei та іншими надавачами телекомунікаційних послуг. Про це повідомив заступник держсекретаря США з питань економічного розвитку, енергетики та довкілля Кіт Крах під час онлайн-брифінгу 22 грудня, передає Радіо Свобода.
«Ви можете запитати себе: чому пропозиція Китаю нижча? Чому вони надають такі дешеві послуги? Тому що вони хочуть дістати ваші дані… Уряд США, зокрема DFC (Американська корпорація фінансування міжнародного розвитку – ред.) може покрити різницю в ціні», – сказав Крах.
Зазначається, що вартість обладнання компанії Huawei для України значно нижча за ціни в конкурентів, а експерт із кібербезпеки Володимир Стиран наголошував, що Україна навряд чи може собі дозволити будь-яке інше обладнання 5G, окрім Huawei.
Як заявив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль, український уряд підтримує ініціативу США «Чиста мережа», в якій беруть участь держави і телекомунікаційні компанії, які працюють над захистом своїх національних інтересів і конфіденційності даних своїх громадян від «агресивного втручання Китаю».
«Україна підтримує принципи «Чистої мережі» й залишиться надійним партнером для інвестицій технологічних компаній з усього світу», – написав прем’єр у Твіттері.
Із заступником держсекретаря #США Кітом Крачем обговорили 🇺🇦-🇺🇸 співпрацю у сприянні безпечному Інтернету для наших громадян та компаній. #Україна підтримує принципи «Чистої мережі» й залишиться надійним партнером для інвестицій технологічних компаній з усього світу.
– Denys Shmyhal (@Denys_Shmyhal) December 22, 2020
Заступник держсекретаря Крах підтримав це рішення і наголосив, що це допоможе Україні інтегруватися до НАТО та ЄС, оскільки більшість членів цих об’єднань приєдналися до «Чистої мережі».
Як зазначає видання, у посольстві США в Україні уточнили, що поки що Україна офіційно не приєдналася до ініціативи «Чиста мережа», але висловила підтримку її принципам.
У Палаті представників США перебуває законопроєкт, який передбачає фінансування та іншу підтримку для розвитку інфраструктури 5G європейським союзникам для протидії «впливу Китаю».
Нагадаємо, Британія заборонила встановлення 5G обладнання Huawei після вересня 2021 року.