Члени Палати представників США схвалили законопроєкт про оборонний бюджет, попри те, що раніше президент країни Дональд Трамп ветував цей документ. Про це повідомляє Голос Америки.
Згідно з підсумками голосування, понад дві третини членів Палати представників проголосували в понеділок за скасування вето президента Трампа на обов'язковий законопроєкт про оборонну політику.
Тепер щодо законопроєкту має проголосувати Сенат. Очікується, що верхня палата Конгресу зможе розглянути його вже у вівторок.
Для подолання вето Трампа в кожній із палат «за» законопроєкт мають проголосувати дві третини голосуючих.
Раніше в грудні обидві палати Конгресу вже схвалили цей проєкт, причому – переважною більшістю голосів. Однак 23 грудня Трамп наклав на нього вето.
За словами американського лідера, оборонний бюджет у нинішньому вигляді стане «подарунком Китаю і Росії».
Законопроєкт передбачає виділення $740,5 млрд на фінансування діяльності Пентагону і програм у сфері оборони й безпеки за лінією міністерства енергетики США.
Крім того, законопроєкт містить положення про посилення американських санкцій проти російських трубопровідних проєктів «Північний потік 2» і «Турецький потік». Зокрема, проєкт передбачає санкції за сприяння продажу, оренді або надання трубоукладальних суден для будівництва газопроводів, надання страхування і перестрахування, а також послуг або приміщень для технічної модернізації суден, пов'язаних з будівництвом газопроводу.
Також проєкт оборонного бюджету США на 2021 фінансовий рік передбачає введення нових санкцій проти Туреччини за придбання нею російських ЗРК С-400. Зокрема, президенту пропонується протягом 30 днів після підписання закону про оборонні витрати ввести «п'ять або більше санкцій» щодо тих турецьких чиновників, які брали участь у процесі придбання С-400.
Однак заперечення Трампа проти проєкту бюджету не пов'язані з цими санкціями. Він, зокрема, бореться за скасування статті 230 закону про телекомунікації 1996 року, яка звільняє інтернет-платформи від юридичної відповідальності за розміщення користувацького контенту.
Також Трамп незадоволений положеннями, які можуть ускладнити процес виведення військ США з Афганістану і ФРН. Невдоволення у нього викликає й ініціатива з перейменування військових баз і монументів на честь воєначальників-конфедератів.