У ТОП-20 компаній, чиї акції зростають найшвидше, потрапили вісім IT-компаній, але в лідерах виявилися не вони, а традиційний бізнес.
Згідно з підрахунками «РБК Інвестиції», найбільше зростання показали папери виробника енергетиків Monster Beverage, пише The Bell.
У ТОП-20 лідерів за зростанням вартості паперів у новому тисячолітті опинилися вісім IT-компаній, а саме – NetEase, Apple, Tyler Technologies, j2 Global, Amazon, ANSYS, Pegasystems.
Наприклад, акції Apple за 20 років виросли в ціні на 48 791%, Amazon – на 20 367%, а Booking – на 27 228%, випливає з підрахунків «РБК інвестицій».
Але велика частина компаній в ТОП-20 – з традиційних секторів. Наприклад, лідером рейтингу став американський виробник енергетичних напоїв Monster Beverage. За 20 років його акції подорожчали на 119 735%.
Серед інших лідерів рейтингу:
Другими за зростанням котирувань за 20 років стали акції китайської інтернет-компанії NetEase. Займається виробництвом відеоігор, а також володіє поштовими сервісами і платформами електронної комерції. Відома серіями ігор Westward Journey, а також такими іграми, як Tianxia III, Heroes of Tang Dynasty Zero і Ghost II. За 20 років депозитарні розписки NetEase подорожчали більш ніж в 550 разів, з $0,17 до $92,58.