Китай став єдиною великою економікою в світі, що уникнула спаду в 2020 році

Економіка КНР за минулий рік зросла на 2,3%, що є найнижчим показником за понад чотири десятиліття

фото www.flickr.com/photos/harlowirish/2596241726/

Економіка Китаю зростала швидшими темпами, ніж очікувалося, в IV кварталі минулого року, завершивши важкий 2020 рік, в на диво гарній формі. Як пише Reuters, валовий внутрішній продукт збільшився на 6,5%, тоді як аналітики очікували 6,1%. В ІІІ кварталі зростання склало 4,9%.

За офіційними даними, ВВП КНР у 2020 році виріс на 2,3%, що зробило Китай єдиною великою економікою у світі, що уникнула спаду минулого року. Очікується, що економіка країни буде продовжувати рости швидше, ніж інші країни, які постраждали від коронакризи, а ВВП зростатиме найшвидшими темпами за десятиліття, згідно з опитуванням агентства.

Завдяки суворим протиепідемічним заходам і політичним стимулам, економіка неухильно відновлювалася після різкого спаду на 6,8% в перші три місяці 2020 року, коли спалах COVID-19 в центральному місті Ухань перетворився в повномасштабну епідемію.

Друга за величиною економіка світу підтримується стійким експортним сектором, але споживання – ключовий фактор зростання – відстає від очікувань на тлі побоювань щодо відновлення випадків COVID-19. За офіційними даними у грудні китайський експорт виріс більше, ніж очікувалося, оскільки збої через COVID-19 у всьому світі стимулювали попит на китайські товари, хоча зміцнення юаня зробило експорт дорожчим для зарубіжних покупців.

Попри стійке відновлення квартального зростання, зростання ВВП у 2020 році було найслабшим за більш ніж чотири десятиліття.

Аналітики очікують, що економічне зростання відновиться до 8,4% у 2021 році, а потім сповільниться до 5,5% у 2022 році.

Нагадаємо: Німеччина повідомила про найглибший економічний спад за понад десятиліття – економіка країни скоротилась на 5%.

За оцінками експертів, економіка Франції і Італії скоротиться приблизно на 9%, а ВВП Великобританії, можливо, впаде більш ніж на 10%.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS