Американська BlueNalu, яка займається виробництвом «альтернативних морепродуктів» із клітин справжньої риби, залучила $60 млн. Компанія планує витратити кошти на підготовку до виходу на ринок наприкінці 2021 року, пише CNBC, на яке посилається vc.ru.
Раунд фінансування очолив фонд Rage Capital. Також в проект вклалися Agronomics, Lewis & Clark AgriFood, McWin, KBW Ventures і Siddhi Capital, зазначає видання.
BlueNalu заявила, що планує використати гроші, щоб пройти перевірку Управління з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів США і почати тестувати свої морепродукти в закладах громадського харчування по всій країні. Назви ресторанів-партнерів компанія не розкрила.
Стартап також має намір відкрити експериментальне виробництво площею майже 40 000 квадратних футів, додає CNBC.
Щоб створити клітинні або культивовані морепродукти, BlueNalu бере клітини з риби і вирощує зразки у великих біореакторах, пише видання. Першим «альтернативним» продуктом компанії стане риба махі-махі, а потім – блакитний тунець.
У липні 2019 року до розробки замінника риби приступив стартап Impossible Foods, який вже виробляє рослинне «м'ясо». У червні стартап зміг приготувати бульйон з рослин зі смаком анчоусів.
Прихильники проекту щодо заміни риби на штучні аналоги назвали це екологічною необхідністю. За даними Всесвітнього економічного форуму, світові запаси морської риби виснажені на 90% – в першу чергу через перевилов.