У Китаї через COVID спостерігається катастрофічний дефіцит робочої сили

Наразі виробники не можуть закрити 1,4 млн вакансій

фото pixabay.com

Міністерство трудових ресурсів і соціального забезпечення КНР заявило про катастрофічний брак робочої сили. Як повідомляє CNBC, виробники не можуть закрити 1,4 млн вакансій, що на 102 000 більше, ніж в попередньому кварталі.

Влада склала перелік зі 100 найбільш затребуваних професій. Перше місце в списку зайняли фахівці з маркетингу, за якими слідують санітарні працівники та охоронці.

В дефіциті робочої сили експерти винуватять пандемію – багато працівників-мігрантів вирішили не повертатися в міста на роботу. Їх число впало на 5,17 млн до 285,6 млн торік, повідомило Національне бюро статистики на початку цього місяця.

Рівень безробіття в містах Китаю в грудні склав 5,2% в порівнянні з рекордним рівнем в 6,2% в лютому 2020 року під час найважчого періоду пандемії COVID-19 в країні. Між тим багато аналітиків сумніваються в достовірності офіційних даних по безробіттю в КНР.

Країна відзвітувала, що у 2020 році було створено 11,86 млн нових робочих місць в містах, що перевершило запланований урядом показник в 9 млн. Цей показник виявився меншим за 13,52 мільйона робочих місць, створених у 2019 році.

Нагадаємо: ВВП КНР у 2020 році виріс на 2,3%, що зробило Китай єдиною великою економікою у світі, що уникнула спаду минулого року. Очікується, що економіка країни буде продовжувати рости швидше, ніж інші країни, які постраждали від коронакризи.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS