Китай надіслав Україні ноту через санкції проти китайських акціонерів «Мотор-Січ»

Українська сторона залишається налаштованою на вирішення всіх питань

фото Мотор Січ

Міністерство закордонних справ України отримало від Китаю ноту в зв'язку з введенням Україною санкцій проти китайських акціонерів «Мотор-Січ». Про це повідомив речник Міністерства закордонних справ України Олег Ніколенко.

«Дійсно, МЗС України отримало ноту від китайської сторони щодо ситуації навколо «Мотор Січ». Нота є конфіденційним дипломатичним листуванням, тому її зміст розголошувати не можемо. Міністерство поінформувало державні органи, які займаються цією справою, про документ», – сказав Ніколенко агентству  «Інтерфакс-Україна» у вівторок.

Він підкреслив, що українська сторона залишається налаштованою на вирішення всіх питань, що знаходяться на порядку денному відносин України та Китаю.

Як повідомлялося, президент України Володимир Зеленський за рішенням РНБО 29 січня ввів санкції відносно громадянина Китаю Ван Цзина і пов'язаних з ним Beijing Xinwei Technology Group Co., Ltd; Beijing Skyrizon Aviation Industry Investment Co., Ltd (обидві – Пекін); Skyrizon Aircraft Holdings Limited (Британські Віргінські о-ви) і Hong Kong Skyrizon Holdings Limited (Гонконг), які намагаються в останні роки реалізувати в Україні права акціонерів ПАТ «Мотор-Січ», які включені до списку санкцій України.

Введені на три роки санкції передбачають, зокрема, блокування активів, обмеження торгових операцій, часткове або повне припинення транзиту ресурсів, польотів і перевезень по території України.

Серед інших обмежень – запобігання виведення капіталів за межі України, повна заборона здійснення операцій з цінними паперами, емітентами яких вони є, заборона на придбання підприємств в Україні. У переліку санкцій також заборона на збільшення розміру статутного капіталу господарських товариств, в яких подсанкційні особи володіють 10% і більше, і анулювання офіційних візитів, засідань, переговорів з питань укладення договорів або угод.

Про занепокоєння США продажем «Мотор Січі» китайським власникам заявив під час візиту до Києва в кінці серпня 2019 року екс-радник президента США з питань безпеки Джон Болтон. В кінці позаминулого року тимчасовий повірений у справах США в Україні Вільям Тейлор зазначив, що США розраховують на нову угоду щодо залучення на «Мотор Січ» американського або іншого інвестора, щоб підприємство не було продано китайському покупцеві. Згідно з інформацією агентства «Інтерфакс-Україна», це питання також порушувалося під час візиту в Україну заступника держсекретаря США Стівена Біга в кінці серпня 2020 року.

Крім цього, Бюро промисловості та безпеки (BIS) Мінторгівлі США на початку січня 2021 року додало китайську компанію Skyrizon у Список «військових кінцевих користувачів» (MEU), співпраця з якими вимагає додаткових дозволів.

«Skyrizon – китайська державна компанія – і її прагнення здобувати і впроваджувати іноземні військові технології являють собою серйозну загрозу національній безпеці та інтересам зовнішньої політики США», – цитувався в релізі Мінторгівлі США міністр Уілбур Росс.

ПАТ «Мотор Січ» – один з найбільших світових виробників двигунів для авіаційної техніки, а також промислових газотурбінних установок. Постачає продукцію більш ніж у 100 країн світу.

Підприємство в січні-вересні 2020 року отримало 930,2 млн грн чистого прибутку, тоді як за аналогічний період 2019 року чистий збиток становив 532,7 млн грн. Чистий дохід «Мотор Січі» зріс на 20,2% – до 7 млрд 679,5 млн грн.

Нагадаємо, нацкомісія з цінних паперів відкрила справу проти Dragon Capital через збори акціонерів «Мотор Січі».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS