Південна Корея оприлюднила план будівництва найбільшої в світі вітряної електростанції до 2030 року вартістю $43,2 млрд в рамках зусиль по екологічно безпечному відновленню після пандемії COVID-19.
Як повідомляє Reuters, цей проект є важливим компонентом «Нового зеленого курсу» президента Мун Чже Іна, ініційованого минулого року з метою обмежити використання викопного палива в четвертій за величиною економіці Азії і зробити її вуглецево-нейтральною до 2050 року.
Мун був присутній на церемонії підписання контракту на будівництво заводу в південно-західному прибережному місті Сінан, максимальна потужність якого складе 8,2 ГВт.
«Завдяки цьому проєкту ми прискорюємо перехід до екологічно чистої енергії і активніше просуваємося до вуглецевої нейтральності», – сказав президент країни.
Також були присутні комунальні та інженерні компанії, в тому числі Korea Electric Power, SK E&S, Hanwha Engineering & Construction, Doosan Heavy Industries & Construction, CS Wind Corp і Samkang M & T. Компанії нададуть $42,4 млрд необхідного фінансування, а решту – уряд.
Проєкт створить до 5600 робочих місць і допоможе досягти мети щодо збільшення потужності вітроенергетики країни до 16,5 ГВт до 2030 року з 1,67 ГВт нині.
На сьогодні найбільшою у світі офшорною вітроелектростанцією є Hornsea 1 у Великобританії, потужність якої складає 1,12 ГВт.
Нагадаємо: уряд Данії дав дозвіл на будівництво першого штучного енергетичного острова в Північному морі. Проєкт коштує $34 млрд і передбачає будівництво платформи із сотнями вітрогенераторів, які, за планами, мають допомогти країні досягти кліматичної нейтральності до 2050 року.