Вакцинація в Китаї відбувається повільніше ніжу у США та Європі

І причина полягає не в нестачі вакцин або збоях у їх розподіленні

фото www.flickr.com/photos/30478819@N08/50714638891

Китаю вдалось перемогти COVID-19 завдяки своїй авторитарній системі боротьби, яка передбачала низку кроків від будівництва лікарень за лічені дні до бліц-тестування цілих міст і, по суті, перекриття свого кордону. З огляду на це, коли прийшов час вакцинувати населення, світ очікував такої ж блискавичної швидкості. Між тим, як повідомляє Bloomberg, через сім тижнів після старту імунізаційної кампанії результати не вражають.

З 15 грудня в КНР було введено понад 31,2 млн доз, що ставить Китай на друге місце після США, де було зроблено майже 35 млн щеплень. Проте, для населення в 1,4 млрд осіб Китай зробив трохи більше двох доз на кожні 100 осіб, у порівнянні з трьома в ЄС, 10 – в США і майже 60 – в Ізраїлі.

Агентство прогнозує, що такі темпи не дозволять досягнути внутрішньої мети по вакцинації 50 млн осіб до китайського Нового року, який починається 11 лютого.

Такі результати в Китаї не є наслідками збоїв у розподілі або нестачі виробництва, які спостерігаються в країнах ЄС. Вакцини, вироблені місцевими розробниками Sinovac Biotech і Sinopharm China National Biotec Group також можна легко зберігати, уникаючи логістичних проблем.

Повільна вакцинація, за припущенням Bloomberg, пов'язана коливаннями серед китайського населення з причин, що варіюються від заклопотаності з приводу безпеки і рівня захисту, обіцяної місцевими вакцинами, до відсутності терміновості, оскільки COVID-19 в основному обмежується зимовими спалахами на півночі країни.

За оцінками агентства, при нинішніх темпах вакцинації Китай досягне колективного імунітету тільки через 5,5 років, в порівнянні з 11 місяцями в США і шістьма місяцями в Великобританії.

«Якщо вакцинація не буде прискорена, це може ще більше відстрочити відкриття кордонів Китаю і негативно позначитися на економічному зростанні в найближчі роки, оскільки це збереже частоту і інтенсивність спалахів COVID-19 і урядові обмеження на більш високому рівні, ніж необхідно», – сказав Луї Куіджс, глава відділу економіки Азії Oxford Economics в Гонконзі.

Нагадаємо: агентство Bloomberg підрахувало, скільки часу потрібно різним країнам, щоб вакцинувати три чверті свого населення. Ця кількість, на думку вчених, необхідна для формування колективного імунітету. За оцінками агентства, Ізраїлю для досягнення цієї мети потрібно два місяців. США та Британія мають усі шанси щепити 75% населення до кінця цього року.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS