Росія веде кампанію проти західних вакцин і просуває російську «Спутнік V» – NYT

Кампанія з маніпулювання даними зосереджена на країнах Латинської Америки

фото DR

Російські медіа проводять кампанію, спрямовану на погіршення іміджу вакцин від коронавірусу, які розроблені в США і Європі, пише The New York Times з посиланням на дослідників і чиновників Держдепартаменту. За їхніми словами, мета цих дій – переконати іспаномовну аудиторію в тому, що російська вакцина «Спутнік V» ефективніша за своїх іноземних конкурентів.

Кампанія зосереджена на країнах Латинської Америки, в тому числі на Мексиці та Аргентині, зазначає газета. За її даними, вона проводиться в соцмережах і підтримується офіційним Twitter-аккаунтом посольства Росії в Мехіко.

«Кожна негативна історія або проблема, пов'язана з американською вакциною, роздувається. При цьому вони наповнюють простір будь-якими позитивними повідомленнями про російську вакцину», – заявив NYT Брет Шефер, член групи Alliance for Securing Democracy, що відстежує дезінформацію. Він зазначив, що «майже всієї» інформацією, спрямованою на просування російської вакцини, «маніпулюють», а також «виривають її з контексту».

Російські медіа, «підтримувані російським урядом», опублікували в Facebook і Twitter «сотні посилань» на новини про те, що американські вакцини могли стати причиною смерті людей, розповіли NYT дослідники. При цьому вони не згадували про що далі зʼясувалося, що причиною, швидше за все, були не вакцини.

У кампанії беруть участь телеканал RT і агентство Sputnik, стверджує видання. 17 січня в Twitter-акаунті Russia Today Espanol з'явилася інформація про те, що Норвегія планує розслідувати причини смерті 23 людей похилого віку, які отримали вакцину від Pfizer. А три тижні тому там же з'явилися дані про 6 померлих під час випробувань цієї вакцини. При цьому в повідомленнях не було наведено коментарі медичних експертів, які заявили, що смерті, швидше за все, з щепленнями пов'язані не були, підкреслює газета.

У Facebook іспаномовний аккаунт Russia Today 5 січня опублікував матеріал, в якому повідомлялося про смерть португальської медсестри через два дні після щеплення вакциною Pfizer. У ньому «малося на увазі, що причиною стала вакцина», хоча за підсумками аутопсії був зроблений висновок, що щеплення ролі в події не зіграло, пише NYT.

Американська розвідка ще в серпні помітила перший стрибок обсягу інформації з Росії, спрямованої на іспаномовні країни, пише газета. Відтоді кампанія стала активнішою, заявили виданню два представника розвідки. У січні доповідь про дії Росії поширювалася в Держдепартаменті, заявили виданню два чиновники. Представниця відомства зазначила, що Росія намагалася просувати свою вакцину, одночасно «сіючи недовіру» до західних вакцин у США.

За матеріалами Forbes

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS