Льодовик, який зійшов з Гімалаїв зруйнував греблю і викликав повінь в штаті Уттаракханд на півночі Індії. Як повідомляє Reuters, льодова маса зруйнувала невелику гідроелектростанцію під назвою Рішіганга і пошкодила більшу гідроелектростанцію нижче за течією річки Дхауліганга.
За словами офіційних осіб, рятівники вже знайшли тіла 12 осіб. Більшість зниклих безвісти – це люди, які працювали на двох об’єктах.
«За інформацією місцевої влади, близько 170 осіб пропали безвісти в цій аварії», – сказав Вівек Пандей, прессекретар Індо-тибетської прикордонної поліції, яка бере участь в рятувальних операціях.
На відео в соціальних мережах видно, як вода підіймається через невелику греблю, змиває будівельну техніку і руйнує невеликі мости.
उत्तराखण्ड में फिर आई आपदा, चमौली में टूटा नंदा देवी ग्लेशियर, भची भयानक तवाबी, कई लोग बहे, देखें वीडियो#Chamoli#Uttarakhand#chamolipolice pic.twitter.com/OySbcH9PCc
– leadnationfirst (@leadnationfirst) February 7, 2021
Shocking video clip of #Uttarakhand glacier burst. Prayers for everyone's safety. pic.twitter.com/s6gLNMwHbN
– Dr.Samrat Gowda IFS (@IfsSamrat) February 7, 2021
«Все було зметено, люди, худоба і дерева», – сказав місцевим ЗМІ Санграм Сінґх Рават, колишній член ради села Райни, ділянки, найближчого до проєкт Рішіганга.
Видання зазначає, що причини сходження льодовика поки не відомі, оскільки це явище не є характерним в цю пору року, при мінусовій температурі і відсутності дощу. У червні 2013 року рекордні мусонні дощі в Уттаракханді викликали руйнівні повені, які забрали життя близько 6000 осіб.
«Це дуже рідкісний випадок. Супутникові зображення і зображення Google Earth не показують льодовикових озер поруч з регіоном, але є ймовірність, що в цьому регіоні може бути водна кишеня », – сказав Мохд Фарук Азам, доцент кафедри гляціології і гідрології Індійського технологічного інституту.
Водні кишені – це озера всередині льодовиків, які, можливо, прорвалися, що призвело до цієї події. Екологічні організації вважають, що сходження сталось через будівельну діяльність в горах.