Частина західних політиків і дипломатів засудили поведінку Борреля в Москві

Разом з тим офіційні інституції ЄС виступили в його підтримку

фото: pravda.com.ua

Візит Верховного представника Європейського Союзу з питань закордонних справ і політики безпеки Жозепа Борреля (Josep Borrell) до Москви, під час якого він відзначився досить неоднозначними меседжами, які були сприйнятті багатьма експертами як бажання піти на компроміс з Москвою, в тому числі ціною поступок щодо України, викликав на Заході бурхливі дискусії. Крім того, він фактично не реагував на спроби представників РФ принизити ЄС і його особисто. Про це повідомляє телеграм-канал Mind.EU.

Частина західних політиків та дипломатів розкритикувала голову дипломатії ЄС за його поведінку в РФ, вважаючи, що він зганьбився в Москві. Деякі вважають, що іспанцю слід подати у відставку.

«Це просто жахливо» – написав у Twitter колишній прем'єр-міністр Бельгії, а нині лідер фракції Європарламенту Альянс лібералів і демократів за Європу Гі Верхофштадт (Guy Verhofstadt). Він звинуватив Борреля в непідготовленості до візиту.

«Росія дурить ЄС і ми це дозволяємо. Боррель не повинен був їхати до Москви без демонстрації сили ЄС, підкріпленої санкціями» – додав Верхофштадт.

Ще один євродепутат Ріта Юкневічцієне (Rita Juknevicziene), яка раніше була міністром оборони Литви, також рішуче засудила сигнали Борреля щодо того, що Брюссель та Москва можуть співпрацювати попри істотні непорозуміння.

«Боррель повинен подумати про відставку», – написала вона у Twitter.

Особливо критично та гостро сприйняли поведінку та заяви Боррелла в Москві представники дипломатичного корпусу Великобританії та Сполучених Штатів Америки. Звідки пролунали заяви про некомпетентність та слабкість Верховного представника Європейського Союзу з питань закордонних справ і політики безпеки.
Разом з тим офіційні інституції ЄС виступили в підтримку Борреля.

«Голова Європейської Комісії безумовно повністю підтримала Верховного представника (Борреля) під час його візиту до Москви. (Це був) дуже делікатний візит. Ми, безперечно, бачили його наслідки», – заявив речник ЄК Ерік Мамер (Eric Mamer).

Експерт Центру політичних та економічних ініціатив «European Strategy» Александр Слобода роз’яснює ситуацію.

Європейська Комісія на чолі з Урсулою фон дер Ляєн не є і не буде надто радикальною та рішучою у своїй політиці щодо РФ. ЄС зайняла досить прагматичну позицію стосовно Москви. Брюссель не хоче поглиблювати конфлікт. Більш того, він скоріше за все буде намагатися налагодити стабільні канали конструктивної комунікації з владою РФ.

Справа полягає у тому, що більшість країн Європейського Союзу в реальності хотіли б відновити діалог з Росію. Існує дуже широкий перелік питань, де вони можуть співпрацювати з Москвою попри порушення прав людини в самій РФ та акти агресії за кордоном, передусім в Україні.

Такі країни просто не можуть відкрито заявити про свої наміри, тому що відразу будуть звинувачені у підриві спільної позиції Заходу щодо РФ. Ніхто з них не хотів би налаштувати проти себе нову урядову команду США, яка якраз є досить щира у своєму жорсткому курсі стосовно РФ.

У зв’язку з цим такі європейські країни використовують інституції ЄС для налагодження діалогу з Москвою. Чиновники ЄС безперечно не з власної ініціативи їздять до Москви й сигналізують там, що готові до діалогу з РФ. Це є спроба конкретних країн створити альтернативні містки для комунікації з російською владою.

Нагадаємо: Боррель після поїздки до РФ заявив, що російська сторона не готова до діалогу.

Друзі, якщо хочете дізнаватися про найцікавіші та найважливіші новини з ЄС підписуйтесь на Telegram-канал Mind.EU.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS