Siemens збудує у Великобританії морський вітропарк на 3,1 ГВт за $9 млрд

Цієї електроенергії вистачить, щоб забезпечити понад 2,7 млн житлових будинків

фото DR

Siemens Gamesa Renewable Energy – дочірня компанія німецького конгломерату Siemens Energy AG – отримала дозвіл на постачання і встановлення морських вітрогенераторів на загальну суму в $9 млрд. Вітряки відправляться в центр East Anglia Hub – великий морський вітроенергетичний комплекс біля східного узбережжя Великобританії.

Як повідомляє HighTech Plus з посиланням на CNBC, до 2026 року проект Siemens Energy збільшить вироблення екологічно чистої енергії East Anglia Hub до 3,1 ГВт. За підрахунками Siemens, цієї електроенергії вистачить, щоб забезпечити понад 2,7 млн житлових будинків.

Будівництво очолить ScottishPower Renewables – енергетична компанія керуватиме ланцюжком поставок і буде стежити за процесом монтажу і підключення вітряків. А за експлуатацію готових об'єктів буде відповідати іспанська компанія Iberdrola.

Siemens Gamesa поставить більше 200 вітрогенераторів нового покоління – потужність кожного складе 14 МВт.

Поставки генераторів розділяться на три електростанції – East Anglia 1 North, East Anglia 2 і East Anglia 3.

Перший вітропарк буде генерувати 800 МВт енергії, другий – 900 МВт, а третій – 1,4 ГВт відповідно.

За час будівництва Siemens Energy створить понад 3500 тимчасових робочих місць і близько 100 постійних місць для кваліфікованих інженерів, які будуть обслуговувати East Anglia Hub.

Зараз проект проходить стадію фінального узгодження – будівництво East Anglia 3 на 1,4 ГВт вже підтверджено, як і попередніх двох стадій. Якщо державні регулятори схвалять весь пакет документації по проекту, активна фаза будівництва почнеться в 2023 році і буде завершена до кінця 2026 року.

Сукупно ці три вітропарки забезпечуватимуть 7,5% потреб Великобританії в електроенергії до 2040 року.

«Зараз офшорна енергетика – це одна з найдешевших форм відновлюваної енергії, і підхід, який ми застосовуємо з East Anglia Hub – разом з SGRE – демонструє, наскільки ми далеко просунулися в цій галузі і як ми виконаємо поставлену урядом мету в 40 ГВт для морської вітроенергетики протягом наступного десятиліття», – заявив керуючий директор Iberdrola Джонатан Коул.

Офшорна вітроенергетика Великобританії продовжує набирати обертів – вітряки біля узбережжя Англії вже генерують понад 10,4 ГВт, а енергетичні компанії прискорюють темпи розгортання нових електростанцій.

У вересні минулого року General Electrics Renewable Energy оголосила про встановлення 190 морських вітрогенераторів від Haliade-X в Північному морі недалеко від північно-східного узбережжя Англії. Як і East Anglia Hub, вітряки в рамках проекту Dogger Bank будуть готові до 2026 року, а потім почнуть генерувати понад 3,6 ГВт електроенергії без викидів CO2.

Нагадаємо, в Канаді нещодавно було запущено першу електростанцію на енергії припливів і відпливів.

Також повідомлялося, що Siemens та Deutsche Bahn взялися за розробку поїздів на водневих паливних елементах.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS