Група «Укртепло» запустила в експлуатацію Поліську теплоелектростанцію (ТЕС) на біопаливі потужністю 5,9 МВт. Вартість об'єкта складає понад 10 млн євро. Про це повідомила Біоенергетична асоціація України (БАУ).
Основний вид палива – енергетична верба, яка вирощується поряд із ТЕС (12 га), а також залишки деревини від деревообробної промисловості та санітарного очищення лісів.
Згідно з інформацією БАУ станція може забезпечити безперебійне подання електроенергії в період пікових навантажень і відпускати в енергосистему понад 40 млн кВт-год е/е щорічно.
«Потрібно припиняти імпорт енергоносіїв і швидко будувати нову енергетичну інфраструктуру – децентралізовану, з максимальним використанням відновлюваних джерел. У нас є величезний ресурс – біогаз, біомаса, інші види енергії, потрібен лише поштовх і ефективна державна політика, щоб уже завтра у нас була зовсім інша енергетика», – зазначив під час офіційної презентації засновник ГК Іван Надєїн.
Нагадаємо, на аварійному ремонті перебувають дев'ять енергоблоків.