Міжнародне агентство з атомної енергії (МАГАТЕ) заявило, що Іран почав виробництво металевого урану. Як повідомляє АР, глава МАГАТЕ Рафаель Гросс повідомив, що його інспектори агентства 8 лютого виявили, що невелика кількість металевого урану, 3,6 грама, було вироблено на іранському заводі в Ісфахані.
Металевий уран може використовуватися для створення ядерної бомби, і дослідження з його виробництва спеціально заборонені відповідно до ядерної угоди – так званого Спільного всеосяжного плану дій, – який Тегеран підписав з Німеччиною, Францією, Великобританією, Китаєм, Росією і США у 2015 році. Його виробництво включає перетворення газоподібного високозбагаченого урану в метал, який забезпечує оболонку або зовнішнє покриття для паливних стрижнів, які приводять в дію ядерну реакцію.
Іран, своєю чергою, заявив, що його плани з проведення досліджень і розробок в області виробництва металевого урану є частиною «заявленої мети країни з розробки поліпшеного типу палива».
Кінцевою метою ядерної угоди, з якої США в односторонньому порядку вийшли в 2018 році, є перешкодити Ірану розробити ядерну бомбу, чого, за його словами, він не хоче робити. У Ірану зараз досить збагаченого урану, щоб зробити бомбу, але далеко не та кількість, яка була до підписання ядерної угоди, вказує АР.
Останній крок Тегерана ще більше ускладнює зусилля інших країн-членів, щоб спонукати США повернутися до угоди – президент Джо Байден вказав, що він готовий до цього.