Олександр Лукашенко назвав кілька умов своєї відставки з поста глави держави, передає БелТА.
«Головна моя умова відходу від влади: в країні мир, порядок, ніяких протестних дій, не перевертати країну, висловлювати в рамках закону думка», – сказав Лукашенко.
Він також додав, що друга умова відставки – гарантія безпеки для його прихильників.
«Якщо складеться так, що до влади прийдуть «не ті», і у них будуть інші погляди, другим пунктом ми запишемо, що жодна волосина з вас, прихильників нинішнього президента, впасти не може», – заявив Лукашенко
Він запропонував зробити Всебілоруські народні збори конституційним органом.
Лукашенко запропонував передати народним зборам повноваження щодо визначення стратегії розвитку білоруського суспільства.
«Суверенітет, незалежність нашої країни, оборона, боєздатність та інші, і так далі. Найважливіші. Без втручання в керівні, виконавчі функції в державі. Це буде справа органів влади та глави держави», – додав Лукашенко.
Він заявив, що, якщо буде порушено громадський договір, який укладуть в разі відставки Лукашенка, вся влада залишиться у народних зборів.
«У вас. Навіть без мене. І Всебілоруські народні збори має бути стабілізатором на перехідний період», – пояснив він.
На думку Лукашенка, в разі зміни влади Всебілоруські народні збори мають стабілізувати обстановку в країні. «Ми повинні мати чітку підстраховку, щоб не втратити країну», – сказав він. Під час виступу він пообіцяв, що проект нової конституції Білорусі буде готовий в 2021 році, а на референдум його винесуть на початку наступного року.
За його словами, дані соцопитувань показують, що зараз ідею надання Всебілоруським народним зборам статусу конституційного органу підтримують трохи менше половини населення, а близько 30% ще не визначилися.
«Я не дозволю зламати свою країну, у мене сьогодні несподівано багато прихильників, навіть з числа тих, хто думав інакше. Це не тільки люди в погонах. Хоча вони просто красені. Вони всім показали, що не дарма їдять хліб», – заявив Лукашенко.
У Білорусі 9 серпня 2020 року пройшли вибори президента. Переможцем виборів ЦВК оголосила Лукашенка, який беззмінно очолює країну з 1994 року. Опозиція відмовилася визнати результати, назвавши їх сфальсифікованими, і в Білорусі почалися масові протести. З початку виборчої кампанії в травні і до кінця року в країні затримали понад 33 000 білорусів.