Т.в.о. президента НАЕК «Енергоатом» Петро Котін на форумі Ukraine30 заявив, що компанія планує через два-три роки збільшити річний обсяг виробництва електроенергії (е/е) до 95 млрд кВт-год, при очікуваному обсязі вироблення е/е в поточному році 78 млрд кВт-год. Про це повідомляє «Інтерфакс».
«Ми бачимо, як це зробити, і ми маємо великі плани на майбутнє, і якщо зараз ми плануємо відповідно до енергобалансу виробити 75 млрд кВт-год, а можемо і 78 млрд, то наша мета за два-три роки вийти на виробництво 95 млрд кВт-год на рік», – сказав він.
За словами голови НАЕК, в компанії запланували ремонтну кампанію на найближчі два-три роки таким чином, щоб в зимовий період в ремонті перебували не більше двох-трьох блоків.
Як повідомив на форумі заступник міністра енергетики Юрій Бойко, під час підготовки прогнозного енергобалансу на поточний 2021 рік у ході дискусій між «Укренерго», профільними фахівцями Міненерго і «Енергоатомом» вдалося, за допомогою оптимізації ремонтного майданчику НАЕК збільшити додатково вироблення АЕС в річному балансі на 3 млрд кВт-год.
«Я особисто вважаю, що це хороший показник. Більш того, на сьогодні є передумови, що ця цифра збільшиться», – підкреслив Бойко.
Водночас уточнив заступник міністра, для «Енергоатому» виявляться проблемними в поточному році три місяці – з серпня по жовтень, – протягом яких енергосистема не зможе прийняти всю е/е, вироблену НАЕК.
«З метою максимізації виробництва «Енергоатому» слід виконати ряд заходів. У першу чергу, потрібно оптимізувати ремонтний майданчик, щоб ремонти не здійснювалися холодну пору року, а змістилися на літо. Наступний крок – це оптимізація самих ремонтів, а саме тих з них, які проходять в холодну пору року», – пояснив Бойко.
Як вважає заступник міністра енергетики, в числі більш тривалих заходів, які забезпечать максимізацію вироблення атомної е/е, можуть стати будівництво електроустановок з виробництва водню, створення на базі майданчиків АЕС дата-центрів, спорудження маневрених генеруючих потужностей, а також добудова енергоблоків №3-4 ХАЕС і №5 РАЕС.
Нагадаємо: до мережі підключили енергоблок Хмельницької АЕС. Це дозволить не імпортувати електроенергію з Росії.