Держсекретар США Ентоні Блінкен заснував Міжнародну премію для борців з корупцією, яка відзначає досягнення людей, що невпинно і відважно борються за прозорість, верховенство закону і свободу преси, передає Голос Америки.
«У всьому світі корупція загрожує безпеці і стабільності, перешкоджає економічному зростанню, підриває демократію і права людини, руйнує довіру до державних інституцій, сприяє транснаціональнійзлочинності і виснажує державні та приватні ресурси, – наголошується в заяві Блінкена. – Адміністрація Байдена визнає, що ми доб'ємося успіху в боротьбі з цими проблемами, тільки працюючи разом з відданими партнерами, включаючи сміливих людей, які відстоюють антикорупційні зусилля, і країни, що працюють над виконанням своїх зобов'язань відповідно до міжнародних антикорупційних стандартів».
Лауреатами нагороди стали Ардіан Дворані з Албанії, Діана Салазар з Еквадору, Софія Претрік з Федеральних Штатів Мікронезії, Хуан Франсиско Сандовал Альфаро з Гватемали, Ібрагіма Каліл Гуей з Гвінеї, Анджали Бхардвадж з Індії, Духа А. Мохаммед з Іраку, Болотом з Киргизстану, Мустафа Абдулла Саналла з Лівії, Віктор Сотто з Філіппін, Френсіс Бен Кайфала з Сьєрра-Леоне і Руслан Рябошапка з України.
Теміров, журналіст-розслідувач і головний редактор сайту Factcheck.kg, є одним з найбільш відомих борців з корупцією в Киргизстані. В результаті його діяльності політичні лідери були змушені визнати безпрецедентні масштаби корупції в країні.
Руслан Рябошапка очолив зусилля з реструктуризації Генеральної прокуратури України, почавши новаторський процес переатестації тисяч прокурорів. Світова спільнота вітала його ініціативи як перший крок до забезпечення незалежності Генпрокуратури. На попередніх посадах в уряді він створив правову базу, яка сформувала антикорупційну інфраструктуру України.
Як повідомлялося, Рябошапка, Клімкін та Данилюк створили «Центр стійкості та розвитку держави».