У Євросоюзу немає потреби в російській вакцині проти коронавірусу «Спутнік V». Таку думку висловив єврокомісар з питань внутрішнього ринку Тьєррі Бретон, передає DW.
«Нам абсолютно не потрібен «Спутнік V», – наголосив він. – Сьогодні ми, безумовно, маємо можливість поставити 300-350 млн доз до кінця червня, а значить, станом на 14-липня ми зможемо досягти» колективного імунітету в Європі.
Крім того, комісар ЄС висловив впевненість, що Євросоюз повинен допомогти Москві у виробництві вакцини в разі необхідності, однак пріоритет, на його думку, повинен надаватися європейській продукції.
Бретон додав, що необхідні для щеплень дози – «вже на місці, тепер люди повинні прийняти» факт вакцинації, а також те, що «у нас є логістика».
Своєю чергою, виробники «Спутніка V» звинуватили єврокомісара в упередженості
«Комісар Тьєррі Бретон явно упереджено ставиться до вакцини «Спутнік V» тільки тому, що вона – російська», йдеться у їх заяві. Виробники також наголошують, що препарат має «вищу ефективність і кращі показники безпеки, ніж деякі інші вакцини, схвалені в ЄС».
Раніше гендиректор Російського фонду прямих інвестицій (РФПІ) Кирило Дмитрієв в інтерв'ю газеті Berliner Zeitung висловив думку, що перша російська вакцина від коронавірусу не отримає швидкого схвалення від Європейського агентства лікарських засобів (EMA).
Нагадаємо: вакцина «Спутнік V», розроблена Національним дослідницьким центром епідеміології та мікробіології імені Н.Гамалеі, була екстрено зареєстрована Міністерством охорони здоров'я РФ ще в серпні 2020 року, відразу після завершення другої фази клінічних випробувань, в якій брали участь всього 76 добровольців до 60 років . Третя фаза за участю 40 000 волонтерів відбулася вже після цього.
В авторитетному науковому журналі The Lancet 2 лютого було опубліковані попередні результати третьої фази досліджень «Спутніка V», в якій брали участь 19 866 осіб. У публікації йдеться, що російський дослідницький центр на підставі випробувань дійшов висновку, що після отримання другої дози ефективність препарату склала 91,6%.
На початку березня Європейське агентство лікарських засобів (ЕМА) приступило до процесу поступової експертизи російської вакцини для подальшої реєстрації.
Нагадаємо: 17 лютого голова Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн поставила під сумнів причини, з яких Росія експортує мільйони доз, попри повільне впровадження вакцини всередині країни, де, згідно з загальнодоступним даними, вакциновано менше людей, ніж в ЄС.