Російська влада створить цифрову платформу, яка збере отриману із супутників і безпілотників інформацію про здатність тайги поглинати вуглекислий газ. Після цього компаніям запропонують взяти в оренду постраждалі від природних пожеж ділянки для висаджування дерев. Про це пише TJournal з посиланням на Bloomberg.
Якщо після висадження дерев рівень поглинання вуглекислого газу збільшиться, компанії зможуть отримати «вуглецевий кредит» і продати його на цифровому майданчику. Повідомляється, що проектом зацікавилися «Газпром нафта», «Сибур» і «Сінара».
Агентство наводить коментар міністра з розвитку Далекого Сходу і Арктики Олексія Чекункова: «На частку Росії припадає 20% світових лісів, тому міжнародна спільнота має бути справедливо в цьому відношенні. У нас є можливість перетворити їх у великий центр уловлювання вуглецю».
За даними Bloomberg, такими заходами чиновники хочуть знизити рівень критики в сторону Росії через «її скромні зусилля по боротьбі зі змінами клімату». У 2018 року російські ліси поглинули майже 620 мільйонів тонн еквівалента вуглекислого газу – приблизно 38% від обсягу всіх шкідливих викидів. Однак вчені називають це недостатнім для боротьби зі зміною клімату.
За оцінкою експертів, попит на «вуглецеві кредити» виросте в 15 разів вже до 2030 року, а до 2050 року – більш ніж в 100 разів.
Нагадаємо, в Росії суд зобов’язав «Норнікель» виплатити рекордний штраф за забруднення природи після того, як в річки та озера тайги потрапило 20 000 тонн дизельного палива.