Норвегія відкладає вакцинацію препаратом AstraZeneca ще на три тижні

Остаточне рішення буде прийнято до 15 квітня

фото www.flickr.com/photos/30478819@N08/51060579643

Норвегія вирішила відкласти рішення про відновлення використання вакцини проти COVID-19 від AstraZeneca на термін до трьох тижнів. Про це повідомив Норвезький інститут суспільної охорони здоров'я (FHI), передає Reuters.

11 березня влада країни призупинила вакцинацію населення після того, як п’ять щеплених були госпіталізовані через виникнення тромбів, кровотечі і низької кількості тромбоцитів. Троє з госпіталізованих пізніше померли. Шоста людина, який також отримала дозу, померла від крововиливу в мозок в поєднанні з низькою кількістю тромбоцитів, повідомили органи охорони здоров'я.

«Ми вирішили продовжити паузу і прийняти нове рішення до 15 квітня», – сказала керівник FHI Камілла Столтенберг.

«Ми почали кілька процесів, щоб визначити, чи існує причинно-наслідковий зв'язок, і отримати кращу основу для визначення реального ризику і аналізу витрат і вигод для різних вікових груп. Щоб отримати більше знань, потрібно більше часу», – пояснила вона.

Норвегія – одна з більш ніж дюжини європейських країн, які призупинили використання вакцини з міркувань безпеки, хоча з того часу більшість країн відновили щеплення населення препаратом AstraZeneca за рекомендацією Європейського агентства з лікарських засобів (EMA).

EMA заявило, що користь від вакцини переважує можливі ризики. Всесвітня організація охорони також виступила на підтримку препарату.

Норвегія використовує вакцини, розроблені компаніями Pfizer-BioNTech і Moderna, і сподівається використовувати препарат компанії Johnson & Johnson, як тільки поставки стануть доступні в Європі.

Агентство зазначає, що країна, яка не входить в ЄС, отримує вакцини через європейську програму закупівель, завдяки тому, що Швеція купує більше щеплень, ніж їй потрібно, а потім передає їх своєму сусідові.

З моменту початку пандемії на початку минулого року в Норвегії був один з найнижчих показників інфекцій і смертей в Європі, але зараз спостерігається швидке зростання госпіталізацій, викликане більш заразними варіантами вірусу.

Нагадаємо: раніше цього тижня американський регулятор засумнівався у надійності даних випробувань вакцини AstraZeneca. Рада з моніторингу безпеки даних припустила, що виробник міг включити у звіт «застарілу інформацію, яка могла дати неповне уявлення про ефективність».

Після цього виробник переглянув свої дані і заявив, що ефективність вакцини становить 76%, тоді як в попередньому була вказана 79%.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS