Фінансові регулятори США і Великобританії почали вивчати ситуацію навколо американського інвестфонду Archegos Capital. Минулого тижня стало відомо, що ряд провідних світових банків виставив на продаж пакети акцій, пов'язані з Archegos Capital. Це призвело до обвалу котирувань компаній, частками в яких володів через фонд його власник, фінансист Білл Хванг, передає Коммерсант.
Компанії, чиї папери брали участь у розпродажі – ViacomCBS, Discovery, Baidu, інші ІТ та медіакомпанії США і Китаю, – втратили $33 млрд капіталізації.
Потім банки Credit Suisse Group і Nomura Holdings заявили, що можуть зазнати суттєвих фінансових втрат через проблеми одного свого клієнта в США. Жодна з фінансових компаній не стала уточнювати ім'я клієнта, проте The Wall Street Journal пов'язує проблеми компаній з фондом Archegos.
Пізніше про ймовірні втрати заявив Mitsubishi UFJ Securities Holdings, оцінивши свої можливі втрати в $300 млн.
За оцінками аналітиків, опитаних Reuters, втрати банків від подій навколо фонду можуть принести їм збитки від $6 млрд до $10 млрд.
Тепер Комісія з цінних паперів і бірж США (SEC) і Управління США з контролю у фінансовій індустрії (FINRA), а також британське управлінню з фінансового нагляду (FCA) почали збирати інформацію у банкірів і брокерів.
Самі регулятори не розголошують суть своїх зустрічей, однак, за даними ЗМІ, вони намагаються з'ясувати, чи не можуть ризики поширитися на інших учасників ринку і ринок в цілому.
Американський сенатор Елізабет Уоррен вже закликала регуляторів до того, щоб «їх діяльність була прозорою, а контроль над ринком таким, щоб крах якогось наступного хедж-фонду не обвалив економіку».
Як повідомлялося, інвестфонди зеленої енергетики виявилися найбільш прибутковими в 2020 році.