Ефіопія відмовилася піти назустріч Єгипту і Судану, не погодившись заморозити другий етап заповнення греблі «Відродження» з настанням сезону дощів у липні. Про це пише Euronews.
Три країни вже близько десяти років намагаються домовитися про умови експлуатації найбільшої в Африці ГЕС, яку споруджують на правій притоці Нілу. Будівництво завершено на 80%.
Потужність ГЕС, яка представлятиме собою каскад із чотирьох гребель, складе 5250 МВт.
Єгипет і Судан побоюються, що в результаті роботи ефіопської ГЕС в Нілі може виникнути гостра нестача води.
Переговори в Кіншасі пройшли під егідою президента Демократичної республіки яка головує зараз в Африканському союзі. Фелікс Чісекеді зазначив:
«Розбіжності навколо греблі «Відродження» потрібно розглядати не як щось неминуче, а як можливість зблизити наші народи і почати транскордонну та регіональну співпрацю».
Водні ресурси Єгипту практично повністю залежать від Нілу, тому Каїр наполягає на підписанні юридично обов'язкової для всіх сторін угоди.
Минулого тижня президент Єгипту Абдель Фаттах ас-Сісі заявив, що ніхто не зможе взяти ні краплі води з його країни. За словами ас-Сісі, в іншому випадку регіон стане свідком нестабільності, яку навіть уявити неможливо.
Про те, як «Укргідроенерго» опинилася в заручниках бюджетних апетитів Кабміну та чим це загрожує – в статті Mind «Гідроенергетика розбрату: чи віддасть уряд «воду» на поталу «зеленій» генерації».