РФ заявила, що санкції проти М'янми спричинять громадянську війну

Між тим ЄС планує ввести більше санкцій проти військової хунти, яка влаштувала переворот в країні

фото twitter.com/Myanmar_Now_Eng

Росія заявила, що Захід ризикує спровокувати громадянську війну в М'янмі, наклавши санкції на військову хунту, що захопила владу в результаті державного перевороту. Між тим, Франція заявила, що Європейський союз збирається посилити санкції.

Як повідомляє Reuters, демонстрація підтримки Кремля послужила поштовхом для хунти, яка 1 лютого скинула обраний цивільний уряд Аун Сан Су Чжі.

В ході майже щоденних заворушень після перевороту близько 570 осіб, в тому числі десятків дітей, були застрелені військами і поліцією. Правозахисна група Асоціації політичних в'язнів (AAPP) повідомила, що сили безпеки заарештували близько 3500 осіб.

Серед затриманих – Су Чжі, найпопулярніший політик М'янми, якій вдалось розгромити підтримуваних військовими кандидатів на листопадових виборах.

Однак Росія заявила, що санкції проти влади не приносять користі і є вкрай небезпечними.

«Фактично, така лінія сприяє нацьковуванню сторін одна на одну і, в кінцевому підсумку, підштовхує народ М'янми до повномасштабного громадянського конфлікту», – йдеться в повідомленні МЗС Росії.

Агентство зазначає, що Росія є основним постачальником зброї до М'янми.

ЄС готується ввести колективні санкції проти збройних сил М'янми, заявив в Парижі міністр закордонних справ Франції Жан-Ів Ле Дріан.

«Ми збираємося додати економічні санкції на рівні 27 (країн ЄС) ... проти економічних суб'єктів, пов'язаних з армією, щоб вони (санкції – ред.) могли бути застосовані дуже швидко», – сказав він.

Нагадаємо: минулого місяця ЄС ввів санкції відносно ряду осіб, пов'язаних з переворотом і подальшими репресіями. США також вжили заходів проти низки осіб і військових підприємств М'янми.

Як повідомлялось, 1 лютого військові М'янми відсторонили від влади цивільне керівництво держави на чолі з Аун Сан Су Чжі та оголосили надзвичайний стан, який триватиме протягом року.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS