Гао Фу, директор Китайських центрів по контролю і профілактиці захворювань, сказав, що країна офіційно розглядає можливість змішування різних вакцин проти коронавірусу, визнаючи, що ефективність деяких препаратів виявилась «невисокою». Про це повідомляє Reuters.
Дані показують, що китайські вакцини відстають по ефективності від таких препаратів, як Pfizer і Moderna, але вимагають менш суворого контролю температури під час зберігання.
Призначення людям доз різних вакцин – один зі способів поліпшити дію препаратів, які «не володіють дуже високим рівнем захисту», сказав Гао Фу, не уточнивши, чи мав він на увазі закордоннs чи місцеві вакцини.
За його словами, такі заходи по «оптимізації» процесу вакцинації, включаючи зміну кількості доз і проміжку часу між ін'єкціями, є рішенням проблем ефективності.
Наразі Китаю вдалося розробити чотири вакцини проти коронавірусу, які були схвалені для громадського використання. За словами джерел, до кінця року країна виробить 3 млрд доз.
Нагадаємо: відповідно до клінічних випробувань, проведених в Бразилії, вакцина проти COVID-19, розроблена китайською компанією Sinovac, виявилася ефективною трохи більше 50%. Інше дослідження в Туреччині показало, що ефективність препарату досягла 83,5%.
Детальних даних про ефективність вакцин виробництва Sinopharm немає. Згідно із проміжними результатами, ефективність двох вакцин, розроблених його підрозділами, становить 79,4% і 72,5% відповідно.
Обидва виробники представили дані про свої вакцини проти COVID-19 із зазначенням рівнів ефективності, які відповідають вимогам ВООЗ.
Нагадаємо: багаті країни проводять щеплення у 25 разів швидше за бідні країни.