Американський стартап Net Power запланував збудувати у США дві нові газові електростанції, що не викидатимуть парникові гази в атмосферу. Як повідомляє Bloomberg, електростанції нового типу дадуть можливість підприємствам продовжувати спалювати природний газ, не сприяючи глобальному потеплінню.
У 2018 році стартап побудував діючу пілотну установку в Техасі, яка виробляє близько 25 мегаватів електроенергії. Заводи в Іллінойсі і Колорадо стануть першими промисловими установками NetPower. Кожна станція буде здатна виробляти 280 МВт електроенергії, що достатньо для живлення понад 15 000 будинків. Передбачається, що на заводі в Колорадо також буде використовуватися повітряне охолодження, що скоротить кількість необхідної води.
Обидва проєкти стартапу будуть розроблені в цьому році, на це потрібні будуть десятки мільйонів доларів. Остаточне рішення про будівництво об'єктів повинно бути прийнято у 2022 році.
В технології Net Power використовується турбіна нового типу для спалювання природного газу в кисні, а не в повітрі. В результаті завод вироблятиме тільки вуглекислий газ і воду в якості побічного продукту. Чистий потік CO₂ буде похований у виснажених нафтових і газових свердловинах або аналогічних геологічних структурах. Ще однією перевагою використання кисню є те, що електростанції Net Power не виробляють викидів азоту, які можуть викликати локальне забруднення повітря.
Електростанція в Іллінойсі буде закачувати свої викиди в уже існуючу свердловину для CO₂, яка наразі зберігає викиди від заводу з виробництва етанолу. Завод в Колорадо ще не вирішив, де ховатиме свої викиди.
Обидва заводи отримають доступ до податкової пільги США в розмірі близько $50 за кожну тонну CO₂, закачаного в землю. Як і у випадку з сонячною і вітровою енергією, кредит спрямований на субсидування кліматичних технологій на ранніх стадіях до тих пір, поки вони не зможуть скласти конкуренцію існуючим компаніям, що працюють на викопному паливі.
Очікується, що кожна з електростанцій коштуватиме понад $500 млн.