Президента Чаду, який правив країною 30 років, вбили повстанці

Уряд і парламент Чаду розпущені, у країні введено комендантську годину, кордони закриті

президент Чаду Ідріс Дебі
фото www.flickr.com/photos/fhcommsbureau/16647916887

Президент Чаду Ідріс Дебі помер від ран, отриманих під час зіткнення з повстанцями на півночі країни в минулі вихідні. Про це повідомили представники армійського командування країни, передає ВВС.

Він загинув через день після оголошення попередніх результатів президентських виборів, на яких Дебі переміг – в шостий раз поспіль. У зв'язку із загибеллю президента уряд і парламент Чаду розпущені. У країні введено комендантську годину, кордони закриті.

68-річний Дебі перебував при владі 30 років. Армійський офіцер за професією, Дебі прийшов до влади в 1990-му році шляхом збройного повстання. Він був давнім союзником Франції та інших західних держав в боротьбі з джихадистами в африканському регіоні Сахель.

Дебі «випустив свій останній подих на полі бою, захищаючи суверенітет країни», – оголосив по телебаченню один з генералів армії Чаду.

Президент зробив свою останню поїздку на фронт, в декількох сотнях кілометрів на північ від столиці Нджамени, у вихідні. Він відвідав бійців чадської армії, які протистоять руху під назвою FACT («Фронт змін і згоди в Чаді»).

Група повстанців FACT була створена колишніми військовими офіцерами. Вона звинувачує президента Дебі в репресіях. База повстанців розташована в горах плато Тібесті на півночі країни, недалеко від кордону з Лівією.

Наступні півтора року країною правитиме військова рада під керівництвом сина загиблого президента, 37-річного генерала Махамата Ідріса Дебі Ітно. Після закінчення перехідного періоду армія пообіцяла, що в країні відбудуться «вільні демократичні вибори»,

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS