США планують направити 60 млн доз вакцини AstraZeneca для допомоги іншим країнам. Про це повідомляє NBC News з посиланням на радника Білого дому з боротьби з коронавірусом Енді Славітта, передає Інтерфакс. Чиновник не вказав, в які саме країни надійде допомога.
Таке рішення Вашингтон ухвалив на тлі рекордних показників захворюваності та смертності від COVID-19 в Індії. Президент США Джо Байден і прем'єр-міністр Індії Нарендра Моді обговорили ситуацію в країні 26 квітня. Байден також пообіцяв відправити до Індії кисневе обладнання, сировину для виготовлення вакцин, експрес-тести і противірусний препарат Ремдесівір.
Прес-секретар Білого дому Джен Псакі зазначила, що поставки не почнуться до завершення перевірки запасів ліків у США. Вона додала, що Сполучені Штати мають 10 млн доз вакцини AstraZeneca і очікує, що ще 50 млн корпорація поставить у травні і червні.
Джен Псакі підкреслила, що препарат від AstraZeneca не затверджено для використання в США, а значить ця вакцина не буде потрібна американцям протягом найближчих місяців. Однак вона уточнила, що перед відправкою ліків з США вони пройдуть перевірку їх якості.
Раніше адміністрація Байдена заявила, що в США достатньо доз вакцини Pfizer і Moderna для вакцинації всіх дорослих амеркіанцев. Обидві компанії повинні поставити загалом 600 млн доз до кінця липня. Також в США відновили вакцинацію препаратом від Johnson & Johnson.
До цього США зобов'язалися поставити 4 млн доз вакцини AstraZeneca в Канаду і Мексику. Раніше кілька країн призупинили вакцинацію препаратом від AstraZeneca після виявлення випадків тромбозу при її застосуванні.
Європейське агентство лікарських засобів (ЕМА) також виявило аналогічний взаємозв'язок після уколів вакциною від Johnson & Johnson, яка проводиться за схожою технологією.
Як повідомлялося, Єврокомісія подала до суду на AstraZeneca через проблеми з поставками вакцини.