Ціна на вуглець в ЄС вперше перевищила 50 євро за тонну

Контракт на квоти ЄС виріс до свого найвищого рівня з моменту запуску Системи торгівлі викидами ЄС у 2005 році

фото www.flickr.com/photos/66202473@N04/49478688107

Ціна еталонних дозволів на викиди вуглецю в Європейському союзі у вівторок, 4 травня, вперше перевищила 50 євро за тонну. Як повідомляє Reuters, цьому посприяли посилення кліматичної політики ЄС і високий попит з боку інвесторів, в результаті чого вартість викидів досягла рекордного рівня.

Контракт на квоти ЄС (EUA) виріс на 1,3% до 50,05 євро за тонну, що є найвищим рівнем з моменту запуску Системи торгівлі викидами ЄС у 2005 році. З того моменту він впав і торгується наразі по 49,46 євро за тонну.

Згідно з даними Refinitiv, базовий контракт на викиди вуглецю в грудні 2021 року виріс на 14,7% у квітні і на 49,2% з початку року.

Нагадаємо: минулого місяця ЄС підтвердив нову юридично обов'язкову мету щодо скорочення чистих викидів парникових газів як мінімум на 55%до 2030 року в порівнянні з базовим рівнем 1990 року.

Очікується, що ця мета призведе до збільшення попиту на дозволи на викиди CO2 та їх дефіциту. Цього літа Брюссель представить план реформування вуглецевого ринку, щоб швидше скоротити викиди протягом наступного десятиліття.

Агентство зазначає, що для промисловості це, ймовірно, буде означати скорочення дозволів на безкоштовні викиди вуглецю, які ЄС наразі дає компаніям, щоб захистити їх від конкурентів в країнах, де ціни на викиди вуглецю відсутні.

Щоб допомогти європейським компаніям залишатися конкурентоспроможними, оскільки вони стикаються з вищими витратами на викиди вуглецю, Брюссель також планує ввести прикордонний тариф на викиди вуглецю на імпорт забруднюючих товарів з-за кордону.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS