Дефіцит зведеного платіжного балансу в березні склав $713 млн

Вперше за останні 15 місяців темпи зростання імпорту товарів перевищили темпи зростання їх експорту

Фото: unsplash.com

Дефіцит зведеного платіжного балансу в березні склав $713 млн, тоді як у березні минулого року він становив $1,8 млрд. Про це свідчать дані Національного банку (НБУ).

За даними Нацбанку, дефіцит поточного рахунку платіжного балансу в березні становив $62 млн, тоді як у березні 2020 профіцит склав $460 млн. Загалом у першому кварталі 2021 року профіцит поточного рахунку був більш ніж удвічі меншим у порівнянні з аналогічним періодом 2020 року і становив $935 млн.

Зазначається, що вперше за останні 15 місяців темпи зростання імпорту товарів перевищили темпи зростання їх експорту: 26,7% та 24,8% відповідно.

В березні Україна експортувала товарів на $4,8 млрд. Водночас експорт продовольчих товарів знизився на 3,3%, здебільшого через скорочення експорту зернових на 8,9%. Обсяг імпорту товарів становив $5,8 млрд. Зокрема, енергетичний імпорт зріс на 19%, неенергетичний – на 28%.

Нагадаємо: сукупний держборг України скоротився на 38,7 млрд грн у березні. Всього держборг наприкінці місяця склав 2,23 трлн грн.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS