Внаслідок посилання карантинних обмежень у квітні індекс очікувань ділової активності Національного банку України (НБУ) опустився нижче рівноважного значення й становив 46,9 пункта, проти 51,4 п. у березні. Про це йдеться на сайті НБУ.
Зазначається, що будівельні компанії вперше з вересня 2019 року продемонстрували оптимістичні настрої: індекс у квітні зріс до 51,5 проти 40,6 у березні. Очікується збільшення обсягів нових замовлень.
Оцінка ділової активності у промисловості погіршилась: секторальний індекс квітня знизився до 49.8 з 52.3 у березні. Очікується значне зростання цін на сировину, проте зберігаються позитивні оцінки щодо обсягів нових замовлень.
Підприємства сфери торгівлі також погіршили оцінки своїх економічних результатів: секторальний індекс знизився у квітні до 48,9 з 52,2 у березні. Очікується зменшення обсягу закупівлі товарів для продажу, зростання вартості товарів та зменшення розміру торговельної маржі через зростання закупівельних цін.
Найсуттєвіше відреагувала на запровадження посиленого карантину сфера послуг: секторальний індекс знизився до 43,0 у квітні з 51,4 у березні. Респонденти очікують зниження обсягів наданих послуг, нових замовлень, а також планують збільшити тарифи на власні послуги.
Підприємства всіх секторів прогнозують зростання цін на власну продукцію/послуги на тлі подорожчання сировини й товарів постачальників.
Раніше повідомлялося, що у березні бізнес поліпшив очікування щодо результатів своєї економічної діяльності: індекс очікувань ділової активності вперше з лютого 2020 року перевищив нейтральний рівень і становив 51,4 1 (у лютому – 48,8).