Адміністрація президента США Джо Байдена підтримує федеральні субсидії для атомних електростанцій в рамках стратегії глави держави в області інфраструктури. Як повідомляє Bloomberg, цей крок безумовно призведе до зіткнення з захисниками довкілля, які вважають ядерну енергетику небезпечною для навколишнього середовища і здоров'я людини.
Представники Білого дому заявили прихильникам галузі та в Конгресі, що хотіли б, щоб податковий кредит на виробництво ядерної енергії був включений в інфраструктурний пакет, запропонований у березні, на суму $2,25 трлн.
Ядерна енергія забезпечує близько 19% електроенергії в Сполучених Штатах, що є хорошою причиною для адміністрації Байдена підтримати її, оскільки галузь намагається конкурувати з відновлюваними джерелами енергії, такими як енергія вітру і сонця, а також з природним газом.
Підтримка адміністрацією ядерної промисловості розглядається як спосіб підтримки амбітних цілей президента Байдена, які включають в себе вуглецево-нейтральну енергосистему до 2035 року і кліматично нейтральну економіку до 2050 року. Його адміністрація заявила, що хоче, щоб ядерна енергія була включена в список прийнятних джерел енергії.
Водночас ядерна енергія – це тема, навколо якої точаться запеклі суперечки про її плюси і мінуси, при цьому ряд активістів-екологів закликають адміністрацію діяти агресивно в боротьбі зі зміною клімату. Вони називають радіоактивні відходи, видобуток урану і можливість ядерних аварій в якості основних причин, через які атомні електростанції повинні бути закриті.
Видання зазначає, що податковий кредит для АЕС може виявитися необхідним порятунком для операторів таких об'єктів, як Southern Co. і Exelon Corp., а також для урановидобувних компаній, таких як Lakewood і Energy Fuels.
Із закриттям атомної електростанції в Індіан-Пойнт, що належить Entergy Corp. в Нью-Йорку минулого місяця кількість ядерних реакторів, які працюють в Сполучених Штатах, скоротилося до 93 зі 104 два десятиліття тому. За даними Rhodium Group, якщо не буде внесено ніяких змін в політику, більш ніж половина ядерних об'єктів країни буде виведена з експлуатації до 2030 року.