Минулого місяця в Європі був найхолодніший квітень за майже два десятиліття. Як повідомляє Bloomberg, це є ще однією ознакою того, що глобальне потепління безпрецедентним чином змінює наш клімат.
У щомісячному звіті європейського агентства зі спостереження за Землею Copernicus зазначається, що глобальні температури у квітні були приблизно на 0,2 градуса Цельсія вище, ніж в середньому в період з 1991 по 2020 роки. За даними агентства, в деяких частинах північного сходу Канади, північного заходу Росії і Близького Сходу було набагато спекотніше, ніж зазвичай.
Десятий рік поспіль протяжність морського льоду в Арктиці була меншою, ніж в середньому за останні два десятиліття. Квітень зазвичай знаменує початок сезону танення снігів. Лише в деяких частинах Данської протоки між Гренландією та Ісландією, а також в найпівденнішій частині Баренцевого моря умови морського льоду були вищими за середні.
У перші місяці 2021 року глобальні температури були близькі до середніх за останні два десятиліття, хоча в деяких частинах світу спостерігалися надзвичайно спекотні або надзвичайно холодні періоди.
Як повідомлялося, минулий рік виявився найтеплішим за всю історію спостережень. Минуле десятиліття також стало найспекотнішим за останні 2000 років.