За перші чотири місяці року американські компанії оголосили про виділення на зворотний викуп своїх акцій (байбек) з ринку загалом $484 млрд. Про це пише Financial Times, що посилається на підрахунки Goldman Sachs. Це є рекордним показником для даного періоду за останні 20 років, зазначає Коммерсант.
Goldman Sachs прогнозує, що за підсумками поточного року обсяг байбеків у США зросте на 35% порівняно з 2020 роком. Аналітики пояснюють таку ситуацію солідним обсягом вільних коштів, які компанії отримали наприкінці минулого – на початку нинішнього року завдяки відновленню економіки та заходам державного стимулювання від уряду США.
Ці кошти компанії мають намір пустити в тому числі на підтримку своїх акцій за допомогою байбеків.
«У компаній зараз непогана ситуація з вільними коштами, – каже старший аналітик S&P Dow Jones Indices Говард Сільверблатт. – Ще недавно компаніям доводилося обмірковувати тисячі можливих сценаріїв розвитку ситуації, а зараз – сотні, що дещо легше».
У числі лідерів за обсягами – технологічні компанії. Наприклад, Apple і Alphabet вже виділили в поточному році на байбеки $90 млрд і $50 млрд.
Серед європейських компаній темпи зростання байбеків не такі високі, як в США. Проте, за оцінками Societe Generale, в нинішньому році європейські компанії можуть виділити на зворотний викуп акцій на 25% більше коштів, ніж до пандемії.
Нагадаємо, Tencent Music оголоcилапро найбільшу в історії програму зворотного викупу акцій на $1 млрд.