Депутати російської Держдуми підтримали вихід Росії з Договору про відкрите небо. Відповідний документ на розгляд Думи вніс президент Владімір Путін. Про це передає Deutsche Welle.
Договір надає державам-учасницям право здійснювати спостережні польоти над територіями одна одної відповідно до квот, погоджених наглядовими місіями.
«Треба виходити і далі говорити тільки на основі відносин, які будуть будуватися не в рамках подвійних стандартів, як зараз, а на рівноправності», – завив в зв'язку з цим голова Держдуми В'ячеслав Володін, маючи на увазі взаємодію зі Сполученими Штатами.
Таким чином в угоді залишаться тільки союзники Вашингтона – країни НАТО, які можуть робити обльоти, проводити розвідувальні операції й передавати дані один одному.
Повністю договір про відкрите небо Росія покине в грудні після підпису президента РФ. Після цього МЗС РФ передасть депозитаріям договору – Угорщини та Канаді – ноту з відповідним повідомленням.
У МЗС Росії заявили, що рішення відмовитися від участі в договорі було прийнято після того, як США «під надуманим приводом» вийшли з угоди в листопаді 2020 року. На початку травня уряд РФ схвалив пропозицію про вихід з договору.
США покинули Договір про відкрите небо, пояснивши це тим, що Росія, на їхню думку, порушувала умови угоди. Держдепартамент США, в числі іншого, висловлював невдоволення тим, що Росія забороняє спостережні польоти над Москвою, Калінінградом, Чечнею і поблизу адміністративних кордонів Абхазії і Південної Осетії.