Євросоюз оштрафував великі інвестбанки на 371 млн євро за картельну змову

Банки заявили, що розглянуть можливість оскаржити рішення влади ЄС

фото Shutterstock

Європейська комісія наклала штраф у розмірі 371 млн євро на три великих інвестиційних банки за картельну змову для маніпуляції ринком європейських держоблігацій. Про це повідомляє прес-служба відомства, пише Forbes.

Загалом, за версією Єврокомісії, в картелі брали участь сім інвестбанків, однак штраф зобов'язали виплатити Nomura, UBS і UniCredit. Банк Nat West не оштрафували, оскільки він розповів відомству про змову.

Для Bank of America і Natixis минули  строки давності накладення штрафів. Portigon (юридичний і економічний правонаступник WestLB) отримав нульовий штраф, тому що за останній фінансовий рік у нього не було нетто-обороту.

Як заявили в Єврокомісії, в період з 2007 по 2011 рік трейдери, які працювали в семи інвестбанках, обмінювалися комерційною конфіденційною інформацією, обговорюючи свої стратегії торгів напередодні аукціонів державних облігацій.

«Наше рішення щодо Bank of America, Natixis, Nomura, RBS, UBS, UniCredit і WestLB – чіткий сигнал про те, що Єврокомісія не потерпить змови будь-якого роду. Неприпустимо, щоб у розпал фінансової кризи, коли багато фінансових інститутів довелося рятувати за рахунок державного фінансування, ці інвестиційні банки вступали в змову за рахунок держав-членів ЄС», – зазначила виконавчий віце-президент відомства Маргрет Вестагер.

Представник Nomura в розмові з CNBC зазначив, що рішення комісії пов'язане з діями двох колишніх співробітників банку в 2011 році. За його словами, банк розгляне всі варіанти відповіді, включаючи апеляцію. В UBS заявили, що керівництво «багато років тому» здійснило необхідні заходи для «пом'якшення наслідків і покращення процесів», додавши, що компанія розгляне можливість апеляції. Прес-служба UniCredit повідомила, що група «рішуче заперечує» рішення європейського відомства і має намір його оскаржити.

Нагадаємо, Німеччина оштрафувала BMW, Volkswagen і Daimler за створення картелю для покупки сталі.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS