Навіть помірні дози алкоголю негативно впливають майже на всі ділянки мозку, це було встановлено в результаті обстеження понад 25 000 жителів Британії. Автори припускають, що випивка безпосередньо впливає на об’єм головного мозку: чим більше людина п'є, тим меншим він стає.
«Немає ніякої безпечної кількості спиртного – будь-яка доза алкоголю шкідлива. Практично весь мозок піддається впливу – не тільки певні області, як вважалося раніше», – сказала керівник дослідження Анья Топівала з Оксфордського університету.
Запитавши дані 25 378 осіб з Біобанку UK Biobank, вчені порівняли такі параметри, як вік, стать, освіта, споживання алкоголю, розмір мозку і загальний стан здоров'я за знімками МРТ, лікарняними записами і тестами на запам'ятовування, пише HighTech Plus з посиланням на The Guardian.
Результати показали, що чим більша кількість випитого спиртного за тиждень, тим менша щільність сірої речовини, до 0,8% обсягу, навіть після врахування індивідуальних біологічних і поведінкових факторів. Може здатися, що різниця незначна, але вплив алкоголю більший, ніж у будь-якого іншого фактора ризику. Наприклад, він у чотири рази більший, ніж у куріння або індексу маси тіла.
До того ж, на противагу попереднім дослідженням, що стверджують користь споживання вина в помірних дозах, автори не знайшли ніяких свідчень, що підтверджують різницю у видах алкогольних напоїв для мозку. А зв'язок вина з кращою освітою і соціально-економічним статусом вони пояснюють тим, що вино зазвичай вживають більш освічені, багаті люди – принаймі, у Великобританії.
Такий же висновок про шкоду алкоголю в будь-яких кількостях зробили в 2018 році американські вчені. Алкоголь, йдеться в доповіді, став причиною 2,8 млн смертельних випадків у 2016 році. Він був провідним фактором передчасної смерті та інвалідності у віці від 15 до 49 років.
Нагадаємо, Держстат зафіксувавв Україні подорожчання алкоголю та цигарок.