Норвезька компанія Wind Catching Systems представила систему найбільших плавучих вітряних турбін. Як повідомляє ReNews, кожна з них здатна генерувати уп’ятеро більше енергії, ніж традиційні поодинокі вітряки.
В компанії запевняють, що термін служби технології складе 50 років, а обслуговування коштуватиме менше, ніж у випадку зі звичайними плавучими офшорними вітроенергетичними установками.
«Одна установка Wind Catching уп’ятеро ефективніша ніж звичайна морська вітряна турбіна і може виробляти енергію для 80 000 домашніх господарств», – заявили в компанії.
Виконавчий директор Wind Catching Systems Оле Хеггхейм сказав, що компанія «зробить плавучі офшорні вітряні електростанції конкурентоспроможними вже у 2022-2023 роках».
«У співпраці з нашим основним підрядником Aibel ми будемо комерціалізувати цю новаторську технологію, яка різко підвищить ефективність плавучих вітряних електростанцій і скоротить використання площ на 80%», – додав він.
Хеггхейм наголосив, що мета Wind Catching Systems – дати можливість операторам і забудовникам морських вітроенергетичних комплексів виробляти електроенергію за ціною, яка конкурує з іншими джерелами енергії, без субсидій.
Нова турбіна є вищою за Ейфелеву вежу (324 м) і схожа на гігантське сітчасте вітрило. Вона складається з безлічі окремих компонентів, які можна зібрати на палубі корабля і які легко обслуговувати. Турбіна кріпиться на платформу, пришвартований до дна океану.