Фондовий ринок як гра: акції невеликої данської компанії злетіли на 1387% за день

Очевидно не обійшлося без впливу соцмереж, як у випадку з GameStop

фото Shutterstock

У п'ятницю данські інвестори й аналітики намагалися зрозуміти, чому акції невеликої біотехнологічної компанії Orphazyme раптово злетіли майже на 1400% всього за одну торговельну сесію на біржі Nasdaq, пише The Bell з посиланням на Bloomberg.

10 червня на відкритті торгів акції компанії торгувалися біля $5, але через кілька годин вони подорожчали на 1387%, до $77,77. Компанія попередила інвесторів, щоб вони не піддавалися ажіотажу.

«Інвестори, які купують ADS або акції компанії, можуть втратити значну частину своїх інвестицій, якщо ціна таких цінних паперів згодом знизиться», – йдеться в повідомленні Orphazyme.

Компанія заявила, що їй «невідомо про будь-які істотні зміни в її програмах клінічних розробок, фінансовий стан або результати діяльності, які могли б пояснити таку волатильність цін або обсяг торгів».

Bloomberg відзначає, що інвестори компанії очікують важливих новин про застосування експериментального препарату для лікування рідкісної генетичної хвороби Німана-Піка. 17 червня влада США має надати власні висновки про препарат. Але останнім часом Orphazyme не випускала ніяких повідомлень з цього приводу.

Єдиним поясненням різкого зльоту котирувань компанії може бути те, що в Данії з'явилися власні «мемні» акції, вважає аналітик данського брокера Nordnet Пер Хансен.

«Іноді немає логічного пояснення того, що відбувається на фондовому ринку, – сказав він. – І зростання цін на акції Orphazyme є тому прикладом».

Ажіотаж навколо акцій Orphazyme спав, але їх вартість на Nasdaq все ще вища за звичайну майже на 80%.

Раніше Комісія з цінних паперів і бірж США заявила, що уважно вивчить вплив соцмереж на онлайн-торгівлю цінними паперами. Новий глава регулятора Гері Генслер повідомив, що регулятор може ввести нові обмеження для брокерських додатків, які вводять ігровий підхід до торгівлі цінними паперами.

Причиною пильної уваги регулятора стала історія з GameStop, коли армія інвесторів із Reddit підняла капіталізацію вмираючої компанії компʼюрних ігор до $7 млрд і змусила великі хедж-фонди Уолл-стріт, які ставили на пониження, зазнати великих збитків.

Нагадаємо, AMC, що була на межі банкрутства, тепер коштує більше ніж половина компаній зі списку S&P 500 – вартість акцій мережі кінотеатрів розігнали трейдери з Reddit.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS